Single Malt WhiskyCraigellachie 2007
Seria Daily Collection powstała z myślą o miłośnikach whisky, którzy cenią sobie dobre szkockie w przystępnych cenach. Kolejną już butelką z serii jest 11 letnia Single Malt z destylarni Craigellachie. Jest to wydanie single cask z beczki po bourbonie (refill) o numerze 70900706, zabutelkowana w liczbie 201 butelek o naturalnej mocy 65,2%, bez filtracji na zimno oraz bez dodatku barwników. Ręcznie numerowane, klasyczne etykiety nadają jej wyjątkowości i sprawiają, że butelka ta może śmiało posłużyć jako prezent dla najbardziej wymagających.

11 letnia Craigellachie by The Taste of Whisky to trunek typowy dla regionu Speyside. W zapachu wyczuwalne ciasteczka owsiane o smaku cytrusowym, odrobina suszonych owoców, świeże zioła oraz masło orzechowe. Z kolei na języku bardzo gęsta/oleista, wyczuwalne kiwi, słodka gruszka, maślane ciastka i skoszona trawa. Finisz średnio długi, maślany, pieprzny oraz odrobinę cytrusowy, utrzymujący się na podniebieniu.

Zasady rezerwacji

Rezerwacje przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Koszt butelki wynosi 280 zł. W związku z ograniczoną liczbą dostępnych butelek o możliwości zakupu decyduje kolejność zgłoszeń.

Craigellachie 2007